loadingPrzetwarzanie danych...
Porównanie kursów - Wybieraj najlepsze kursy na zakłady bukmacherskie!
Porównanie kursów

Rejestracja
Strona Główna Bukmacherzy Zasady Tenis

Jak bukmacherzy rozliczają zakłady na tenis?

Postawiłeś zakład na mecz tenisowy, który został przerwany i nie wiesz, co teraz będzie z Twoim zakładem? Zamierzasz grać surebety na tenisa, ale obawiasz się tego, co się stanie w przypadku kontuzji jednego z zawodników? Tutaj znajdziesz odpowiedzi na te pytania.

W tenisie od czasu do czasu zdarza się, że mecz kończy się przed czasem z powodu kontuzji jednego z graczy. Mówi się wtedy, że ten zawodnik skreczował. W takiej sytuacji zwycięzcą spotkania zostaje rywal tego zawodnika. Niestety nie zawsze pokrywa się to z rozliczaniem zakładów przez bukmacherów.

Bukmacherzy stosują różne zasady rozliczania zakładów w przypadku kontuzji (kreczu) jednego z zawodników. Niektórzy unieważniają wszystkie zakłady zwracając postawioną stawkę, a inni uznają zakład za ważny i zwycięzcą zostaje ten z zawodników, który awansował do dalszej części turnieju.

Niestety na stronach bukmacherów zazwyczaj ciężko jest znaleźć informację o zasadach stosowanych przed danego bukmachera. Najczęściej w tym celu trzeba przeglądać obszerny regulamin, co zajmuje sporo czasu, którego zazwyczaj brakuje, prawda?

Wszystkie zasady w jednym miejscu

Dlatego przygotowaliśmy dla Ciebie zestawienie zasad rozliczania zakładów tenisowych dla bukmacherów dostępnych w naszym serwisie. W ten sposób błyskawicznie sprawdzisz, w jaki sposób zakłady tenisowe rozliczane są przez danego bukmachera. Spójrz na poniższą tabelę.

Zasady rozliczania zakładów na tenis przez bukmacherów
BukmacherZasada
10Bet 10Bet 1 Set
188Bet 188Bet Mecz
5Dimes 5Dimes 1 Set
888Sport 888Sport 1 Set
Bet-at-home Bet-at-home Mecz
Bet365 Bet365 Mecz
Betclic Betclic Mecz
Betcris Betcris Mecz
BetGun BetGun 1 Piłka
Betsson Betsson 1 Set
BetVictor BetVictor Mecz
Betway Betway Mecz
Boylesports Boylesports Mecz
Bwin Bwin 1 Piłka
Dafabet Dafabet Mecz
Doxxbet Doxxbet 1 Piłka
Expekt Expekt 1 Piłka
Intertops Intertops Mecz
Leonbets Leonbets 1 Set
Marathon Marathon 1 Set
Otobet Otobet Mecz
Pinnacle Pinnacle 1 Set
Sbobet Sbobet Mecz
SportingBet SportingBet 1 Set
StanJames StanJames Mecz
Tipbet Tipbet (BRAK)
Titanbet Titanbet Mecz
Unibet Unibet 1 Set
WilliamHill WilliamHill Mecz
Winner Winner Mecz
Youwin Youwin 1 Piłka

Wyjaśnienie zasad:

(BRAK) -

1 Piłka - Wszystkie zakłady są ważne, jeśli rozegrana zostanie przynajmniej jedna piłka.

1 Set - Wszystkie zakłady są ważne, jeśli rozegrany zostanie przynajmniej jeden set.

Mecz - Wszystkie zakłady są ważne, jeśli rozegraną zostaną wszystkie wymagane sety.

Dlaczego jest to takie ważne?

Znając zasady bukmacherów unikniesz zaskoczenia podczas obstawiania tenisa. Jednak tak naprawdę ta wiedza jest szczególnie potrzebna, a wręcz niezbędna, podczas gry surebetami na tenisa. Załóżmy, że znalazłeś surebeta na spotkanie Novak Djokovic - Rafael Nadal dla następujących bukmacherów:

Bwin - kurs na Djokovica - 1,69
Pinnacle - kurs na Nadala - 2,69

Taki surebet powinien dać zysk w wysokości 2,27%. Jednak uwzględniając wyżej przedstawione zasady bukmacherów, nie musi tak wcale być. Problem pojawia się w przypadku kontuzji jednego z zawodników. Załóżmy, że już w pierwszym secie Djokovic uległ kontuzji i mecz zakończył się zwycięstwem Nadala. Co wtedy się dzieje?

Bwin uznaje zakład za ważny (pierwsza piłka została rozegrana). Jest to jednak zakład przegrany, bo zwycięzcą został Rafa Nadal. Zatem zakład w Pinnacle powinien zostać wygrany, bo przecież wygrał Nadal, jednak wcale tak nie jest. Dlaczego?

Otóż zgodnie ze swoim zasadami Pinnacle uznaje zakład tenisowy za ważny, jeśli zostanie rozegrany przynajmniej 1 set. W tym przypadku tak nie było, a więc Pinnacle unieważnia Twój zakład i zwraca postawioną stawkę. Efekt? Surebet wcale nie przyniósł zysku, tylko stratę. Co prawda odzyskałeś postawioną stawkę u Pinnacle'a, jednak nie uzyskałeś zwrotu postawionej stawki na Bwin. Dlatego znajomość zasad jest tak istotna przy obstawianiu surebetów na tenisa.